07 Nov 2012

Bram Stoker Kitapları

Stoker Bram (8 Kasım 1847, Dublin, Ire doğdu.
Müh, Londra, 20 Nisan 1912 öldü.
popüler korku masal Dracula yazar.

Erken çocukluk döneminde geçersiz o ayakta ya da yedi yaşına kadar yürüyemedi rağmen, Stoker'ın Dublin Üniversitesi'nde seçkin bir sporcu ve futbol (futbol) oyuncu olmak için onun zayıf büyüdü. O da Dublin Mail için ücretsiz bir tiyatro eleştirmeni olduğu sırasında Dublin Kalesi'nde, kamu hizmetinde 10 yıl sonra, onun idolü, aktör Sir Henry Irving ile tanıştı ve 1878 yılında Irving ölümüne kadar 27 yıl sonra, ona kadar 50 harf bir gün yazmaya ve onun Amerikan turlar beraberindeki, onun yönetici olarak çalışmıştır

Kurgu hayatta geç dönersek, Stoker'ın 1890 yılında Yılan Geçiş yayınlanan ve 1897 yılında başyapıtı, Dracula, çıktı.Başlıca karakterler vampir Kont Dracula ile ilk temas sağlandı Jonathan Harker, tutulan günlükler ve dergi şeklinde esas Yazılı ..

Abraham (Bram) STOKER; İrlandalı yazar,1847'de Dublin’de dünyaya geldi. Yaşamının ilk yıllarında hiçbir doktorun nedenini teşhis edemediği bir nedenden ötürü yatalak hasta idi. Sekiz yıl sonra bir gün ayağa kalkar, yürümeye başlar, vücudu gelişir ve Dublin Trinity Collage’ in en çok ödül alan sporcusu olur. Babası tiyatro tutkunu orta halli bir devlet memurudur. Öğrenimi bittikten sonra Abraham’da 1890’da devlet memuru olur. Aynı zamanda bu yıllarda başyapıtı ’’Dracula’’yı yazmaya başlar. 10 yıl bu görevi sürdürürken ücret talep etmeksizin tiyatro eleştirileri yazarak babasının merakını da sürdürür. Nihayet 1876’da yazdığı bir yazı ile dönemin ünlü oyuncusu Henry Irvıng tarafından keşfedilir. 2 yıl sonra devlet memurluğundan istifa ederek Londra’ya yerleşir. Irvıng’in yanında çalışıp sahne amirliğinden özel sekreterliğe yükseldi ama yazarlığı da bırakmaz.1897’de Dracula romanını baskıya verir.
Yayıncılar romanı çok uComments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: