14 Oct 2012

Winsor McCay

Winsor Zenic McCay (26 Eylül 1869 – 26 Temmuz 1934) bir Amerikalı karikatürist ve animatör iyi tanınan çizgi roman Little Nemo (1905 başladı) ve animasyonlu karikatür Gertie Dinozor (1914). Yasal nedenlerden ötürü, o kalem adı altında çalışmış Silas komik çizgi Rarebit Fiend Dream .
Üretken bir sanatçı, McCay öncü erken animasyon filmler kadar onun çağdaşlarının çalışmalarını gölgede bırakan ve ardından bir standart belirledi Walt Disney sonraki onyıllarda ve diğerleri. Onun çizgi roman çalışması gibi yaratıcıları dahil sanatçıların kuşakları etkilemiştir William Joyce , André LeBlanc , Moebius , Maurice Sendak , Chris Ware ve Bill Watterson .
Içindekiler

Winsor McCay

Küçük Sammy Sneeze
Winsor Zenic McCay doğdu Spring Lake, Michigan belki de 26 Eylül 1869 (onun mezar taşı üzerinde bulunan bu tarihi, tartışılan-onun olduğu üzerinde, New York Times obituary devletler 1871). [ 1 ] Robert McKay oğlu (sonradan değiştirilen McCay) ve Janet Murray McKay; çeşitli zamanlarda Robert olarak çalıştı teamster , bir bakkal ve bir emlakçı. Doğum Winsor kesin yeri ve yılı belirsiz – o doğdu edildiği iddia Spring Lake, Michigan o doğdu, 1871 yılında, ama onun mezar 1869 diyor ve sayım raporları devlet Kanada'da 1867 yılında. O aslında seçildi Zenas Sıralama Winsor McKay babasının patronunun, Zenas Sıralama G. Winsor onuruna,. Daha sonra adını Zenas Sıralama düştü


Comments

There isn't any comment in this page yet!

Do you want to be the first commenter?


New Comment

Full Name:
E-Mail Address:
Your website (if exists):
Your Comment:
Security code: